1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Syn prodal byt a stěhuje se do nájmu, kde zřejmě nebude mít možnost trvalého pobytu. V minulosti měl problém s exekucemi. V případě, že mu umožním trvalý pobyt v mém RD a opět se dostane do problémů, jakým způsobem ho budu moci odhlásit a jak jsem ohrožena. Děkuji za odpověď.   Zlata.

ODPOVĚĎ:
Trvalý pobyt je pouze evidenční údaj. Nezakládá žádné vlastnické právo k nemovitosti, v níž je hlášen. Pokud by se syn dostal opět do problémů, pak se teoreticky může stát, že ho bude exekutor hledat v místě trvalého bydliště, může Vás tedy navštívit, ale nemůže Váš dům exekuovat a brát Vám Vaše věci. Odhlásit byste syna mohla pouze v případě, že by se v domě prokazatelně nezdržoval, případně by si trvalý pobyt musel odhlásit sám.