1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Exekutor poslal advokátovi peníze na účet z exekuce. Do kdy má advokát poslat povinnému peníze na jeho účet, což jsem tedy já?

ODPOVĚĎ:

Z Vašeho dotazu neplyne, o jaké peníze z exekuce se jedná. Pokud jste povinná/ý, pak může jít jedině o přeplatek z exekuce (hyperochu). V každém jiném případě by šlo o plnění vymoženém oprávněnému na povinnén. Nicméně tato okolnost je nerozhodná pro vztah mezi Vámi a Vaším advokátem, s nímž máte pravděpodobně uzavřenu písemnou smlouvu smlouvu o právní pomoci. V ní můžete nalézt podmínky, za nichž je Vám vypláceno plnění. Pokud jste smlouvu neuzavřeli, což není vyloučeno, měl by Váš advokát Vaše plnění vydat bez zbytečného odkladu, nejste-li dohodnuti jinak. V každém případě doporučuji se s Vaším advokátem spojit a uvedené si vyjasnit.