1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Chceme zatížit společný rodinný dům půjčkou od věřitele. Zapíše nám katastr nemovitostí ČR (tedy KNČR) zástavní právo, když jsme spolumajitelé pouze ideálně 1/2 nemovitosti. Máme obavu, že bude zapotřebí souhlas spolumajitelů, protože by to bylo porušení §1123 a poškození cizích práv TZ §181. Vystavili bychom spoluvlastníky možné exekuce? Děkuji mnohokrát za pomoc a názor. Aleš.

ODPOVĚĎ:
Katastr nemovitostí zástavní právo bez souhlasu spoluvlastníků nezapíše, musíte mít jejich souhlas. Jinak to nelze.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Zástava na dům jedním ze spolumajitelů - je nutný souhlas i ostatních spoluvlastníků, spolumajitelů?