Potřeboval bych poradit s exekučním příkazem, který byl vydán na základě rozhodčího nálezu, navíc mi bylo na právní kanceláři, která pohledávku vymáhá, že se proti tomu nemůžu odvolat a že mám smůlu. Můžete mi s tím prosím poradit? Děkuji. S pozdravem Filip.

ODPOVĚĎ:
Pokud byl vydán dokument nazvaný exekuční příkaz, je proti Vám vedena exekuce soudem pověřeným soudním exekutorem na základě exkučního titulu, kterým je, jak píšete, rozhodčí nález. Proti exekučnímu příkazu není odvolání přípustné ze zákona. Můžete však podat návrh na zastavení exekuce, pokud máte za to, že je rozhodčí nález neplatný. Pro posouzení uvedeného Vám doporučuji využít službu některého právníka z řad advokátů – www.advokatikomora.cz.