Vedle nás do bytu se nastěhovali 2 kluci, byt byl jejich babičky, která umřela a napsala to na nejmladšího vnuka, jejich bratra. Oba dva mají nejednu exekuci, dluží spoustu peněz, trvalý pobyt mají nahlášený na MÚ. V bytě jsou celkem drahé věci. Něco je jejich a něco ne.

Svým chováním se vyhýbají úhradě svých závazků (mají pocit, že na ně exekutor nemůže). Mohu zavolat na exekutorský úřad a říct, že tam bydlí? Mám k tomu důležitý důvod to udělat. Když zavolám na ten úřad, budou mě brát vůbec vážně? Můžu je nahlásit? Díky.

ODPOVĚĎ:
Na exekutora se můžete obrátit, jeho povinností je mj. vyhledávat majetek dlužníka. Záleží pak na něm, jak tuto informaci vyhodnotí.