Tatínek má mnoho exekucí, je řádně zaměstnán již řadu let a exekuce se mu strhávají z platu, mzdy. Čím se ale blíží důchod, má obavy z toho co bude dále. Stále mu zbývá k doplacení asi 500.000 Kč (většinu již tvoří jen penále). Majetek, kterým by mohl dluh umořit nemá. Z výplaty dostává jen nezabavitelné minimum, které rodičům taktak pokryje měsíční náklady. Rád by proto využil insolvence. Jak má postupovat? Děkuji Iva.

ODPOVĚĎ:
V dnešním případě může člověku s insolvencí pomoct buď advokát nebo akreditovaná právnická osoba. Akreditovaná osoba tak činí zdarma, advokát může návrh na oddlužení sepsat a podat za částku 4.000,-Kč plus případné DPH. Pro přípravu návrhu by bylo dobré mít nějaké podklady ke dluhům, mít zjištěny aktuální částky dluhů a následně se na osobu, která se sepisem návrhu pomůže, obrátit.