Nechala jsem si udělat výpis na Solus a je tam uveden dluh na necelých 9.000 Kč od firmy ESSOX. Po zaslání dotazu na tuto firmu mě bylo sděleno, že dluh odkoupila firma IFIS investiční fond v roce 2017. Doposud mně ale nikdo nekontaktoval, že mám dluh zaplatit. Nevím, jak mám postupovat, abych dluh co nejdříve zaplatila. Děkuji za odpověď Lada.

ODPOVĚĎ:
Obraťte se na soud, v jehož obvodu bydlíte, zda tam není vedena žaloba na Vaši osobu. Pokud by se věřitel domáhal úhrady soudně, vše byste zjistila od soudu. Pokud u soudu nic nebude, musela byste se obrátit přímo na IFIS s žádostí o vyčíslení dluhu. Upozorňuji ale, že dluh může být promlčen, pokud splatnost nastala před více než třemi lety, neboť obecná promlčecí lhůta je tříletá. V takovém případě byste nebyla povinna dluh platit, pokud by nebyl ještě u soudu zažalován.