Bratr má autoservis, měl nezaplacenou fakturu za opravu vozidla. Napsal si tedy platební rozkaz, proti tomu se neplatič odvolal. Jako jeden z důvodu uvádí, že poskytl jinou částku zálohy než je uvedena v platebním rozkazu. Po důkladném prozkoumání účtu bylo zjištěno, že kromě požadované zálohy pán poslal ještě platbu na víc, čeho si bratr nevšiml.

Částka je tedy opravdu nesprávná. Nyní je ve věci nařízeno jednání. Jak se máme k této chybě postavit? Máme opravit žalobu? Děkuji za informaci.

ODPOVĚĎ:
Je potřeba požadovat jen opravdu dlužnou částku, tj. pokud v platebním rozkazu bylo žádáno více než mělo, je třeba žalobu co do této částky "nad" vzít zpět.
Opravdu dlužnou částku žádejte nadále.