V průběhu insolvenčního řízení mi byl zesplatněn hypoteční úvěr. Po celou dobu insolvence banka nemovitost neprodala, i když byl zájemce. Po ukončení insolvence jsem začala bance posílat dál hypoteční splátky. Můžou mi teď být účtovány úroky z prodlení a smluvní úroky (smluvní pokuta), když je úvěr zesplatněn? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Pokud jste byla v insolvenci a ta byla úspěšně ukončena, nechápu, co byste měla ještě platit. Prosím o doplnění dotazu, nevyplývá z něj podstata problému. Tedy zda byla insolvence úspěšně ukončena či nikoliv, zda byla zpeněžena nemovitost a pokryty dluhy nebo snad byl hypoteční úvěr poskytnut v době trvání insolvence? Pokud byla insolvence úspěšně ukončena, běh příslušenství skončil již vyhlášením insolvenčního řízení a není důvod jej hradit.