Ve vyúčtování služeb spojených s bydlením byl pronajímatelem vyčíslen rozdíl mezi poskytnutými zálohami a skutečnými náklady na služby rozdíl – nedoplatek – cca 1.000 Kč. Vzhledem k tomu, že toto vyúčtování považuji za chybné, mám v úmyslu tuto částku uhradit pronajímateli až po vyhotovení řádného správného vyúčtování.

V souvislosti s tím prosím o informaci, zda je možné předat tuto částku do úschovy advokátní kanceláři, notáři či jinému subjektu tak, abych v případě, že mé stanovisko se ukáže jako mylné, nemusel hradit případné úroky z prodlení. Děkuji, Řehoř.

ODPOVĚĎ:
Tato varianta by sice možná byla, ovšem pouze se souhlasem pronajímatele. Pokud nebude souhlasit, mohl by se vyplacení peněz domáhat včetně úroku z prodlení.