Po návratu z dovolené, kterou jsem celou zaplatil, jsme byli s kamarádkou dohodnutí, že mi bude splácet částku za dovolenou měsíčně 1.500 Kč či více dle možností. První splátka proběhla bez komplikací, za to u druhé vznikly problémy. Tak jsem ji oznámil, že to budu řešit přes třetí osobu.

První dotaz: Mám smlouvu o zájezdu atd. , je to dostačující podklad k vymáhání dluhu a jak se zachovat. K tomu mě nařkla z křivého obvinění ze sexuálního obtěžování, viz SMS-ky. Děkuji Vlastimil.

ODPOVĚĎ:
Pokud Vám uhradila první splátku, i to je důkaz. Musíte se ale napřed obrátit na soud, dluh zažalovat a až bude soudem přisouzen, pak se můžete obrátit na exekutora. Pokud Vás křivě obvinila, můžete se na policii obrátit s trestním oznámením pro křivé obvinění.