1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (1 hlas)

Je mi 78 let a z kupónové privatizace jsem měla 2 akcie Biotiky. Začaly je evidovat na Centrálním depozitáři cenných papírů Slovenské republiky, SR. Protože začali vybírat neúměrné poplatky, nechala jsem akcie převést do Patrie (ČR). Nyní jsem dostala výzvu k zaplacení za vedení účtu za rok 2013 ve výši 16,90 Euro.

Musím nedoplatek zaplatit, nebo mám pořádat od odpuštění poplatku z důvodu promlčení? Nevztahuje se na to i na Slovensku promlčecí doba? Děkuji, Naděžda.

ODPOVĚĎ:
Promlčecí lhůta je tříletá a poplatek byste tedy teoreticky platit nemusela. Jelikož se ale požadavek bude řešit dle slovenského práva, bylo by lepší kontaktovat právníka na Slovensku, event. advokáta v ČR, který se specializuje na slovenské právo. Seznam advokátů najdete na www.advokatikomora.cz.