Dobrý den. Velmi mne trápí otázka, zda dluhy bratra, které nesplácí, budu nucena já jako jeho sestra hradit ze svého nebo ne. Děkuji za odpověď. B.

ODPOVĚĎ:
Pokud nejste spoludlužníkem nebo ručitelem, nejste ani zodpovědná za závazky Vašeho bratra a jako takové je po Vás nemůže nikdo vymáhat.

Do jisté míry by se Vás mohly jeho dluhy týkat a to za okolnosti, že byste s bratrem žila ve společné domácnosti (a nebylo by až tak  podstatné, zda máte v místě trvalé bydliště). Exekutor by mohl zabavit majetek, u kterého byste neprokázala, že je výhradně Vaším vlastnictvím. I proti tomu se dá ale bránit u soudu (viz příslušné články v tomto webu).