Pokud by můj manžel chtěl adoptovat mojí dospělou dceru (její biologický otec už nežije), měla by v případě dědického řízení stejná práva jako kdyby byl jejím biologickým otcem? Vlastní děti nemá.

ODPOVĚĎ:
Ano, pokud by si Váš manžel dceru (podle NOZ lze již osvojit dítě zletilé i nezletilé) osvojil, pak má dcera stejná práva, jako by byl jejím biologickým otcem. Tedy bude po něm dědit, jako by byla jeho biologická dcera.