Manželka mi zemřela v roce 2018, dědické řízení proběhlo celkem rychle ve stejném roce, notář nenašel žádné dluhy. Moje otázka zní (pro klid duše), mohou se případní věřitelé přihlásit k pohledávce? I když proběhlo dědické řízení a notář nic nenasel (dluh), popřípadě, jak dlouhá je promlčecí lhůta? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Alexej.

ODPOVĚĎ:
Promlčecí lhůta je tříletá. Tedy i pokud by se věřitelé přihlásili, byl by jejich dluh promlčen. Teoreticky by mohl existovat nějaký dluh přiznaný soudním rozhodnutím, kde je pak promlčecí lhůta desetiletá, ovšem takoví věřitelé by se jistě již dávno přihlásili, protože by pravděpodobně dluh byl již v exekuci a exekutor se z centrální evidence obyvatel o úmrtí dlužníka dozví velmi rychle.