Jsem disponent bankovního účtu maminky, na který ji chodí starobní důchod. Celý její starobní důchod si převádím na svůj účet a z toho platím její poplatky. Zbytek peněz z jejího SD zůstává na mém účtu. Je to správné? Jak to bude v případě dědictví?

ODPOVĚĎ:
Pokud nebude v případě dědického řízení nikdo nic namítat, tak v tom není žádný problém, můžete maminčiny peníze na Vašem účtu chápat jako dar. Pokud se ale dá očekávat, že v dědickém řízení bude některý z dědiců dělat problémy, tak by bylo lepší, aby peníze zůstaly na účtu maminky, aby se nemuselo prokazovat a nemusel/a jste dokládat výpisy ze svého účtu.