Oba s manželem máme každý 2 dospělé děti z předchozího manželství. Společné děti nemáme. V průběhu současného manželství jsem od mých rodičů dostala darem nemovitý majetek. Pokud by zemřel manžel dříve než já, dědily by tento mě darovaný majetek manželovi děti? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Majetek, který jste dostala darem, je pouze Váš. Pokud by tedy manžel zemřel dříve, jeho děti dědí pouze jeho majetek a jeho podíl ze SJM. Váš výlučný majetek, což je právě dar, není součástí dědictví po manželovi, jeho děti ho tedy nedědí.