Zdědím rodinný dům, tedy RD po rodičích. Budu tam chtít bydlet s rodinou. Stala bych se majitelkou pouze já, to už vím, když je to dědictví, i když jsem vdaná. Ale až bych pak zemřela, kdo ten RD zdědí? A dále, jak zajistit, aby můj byt (koupený před uzavřením manželství) nedědila manželova dcera z předchozího vztahu? Děkuji za odpověď. Hezký den. Anežka.

ODPOVĚĎ:
V případě Vašeho úmrtí dědí ze zákona děti a manžel, všichni rovným dílem. Pokud byste chtěla, aby byt nedědila manželova dcera, pak byste musela byt odkázat pro případ Vaší smrti jen Vašim dětem, aby po Vás onen byt nedědil manžel, ale pouze Vaše děti. Tak byste se vyhla tomu, že by dcera manžela měla jakýkoliv podíl na bytě.