1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Otec zemřel 28.1.2022, součástí pozůstalosti je lesní traktor, nyní je cca 50 km od domova, nyní stojí nepojízdný na cizím pozemku, je bez TK. Je možné s ním manipulovat, případně jej prodat před ukončením dědického řízení? Traktor nemůžeme přepravit domů, majiteli pozemku vadí. Nemáme ještě úmrtní list.   Děkuji, Margareta.

ODPOVĚĎ:
Manipulovat s traktorem můžete, prodat ho ale nemůžete, neboť dokud není ukončeno dědické řízení a není určeno, kdo je dědic, pak nelze vlastnické právo převést na nového majitele. Odvézt traktor ale můžete, pokud je bez TK, tak byste jej měli nechat odtáhnout a nepouštět samotný na pozemní komunikaci.