Chtěl bych synovi přenechat zařízení truhlářské dílny (bezplatně, zdarma), tak, aby bylo zřejmé (vůči ostatním budoucím dědicům), že tento majetek mu náleží. Jakým způsobem? Děkuji Radovan.

ODPOVĚĎ:
V daném případě by bylo nejvhodnější sepsat darovací smlouvu, do ní uvést, co všechno je předmětem darování. Taková smlouva je pak dokladem, že vybavení dílny je skutečně syna. Do smlouvy je třeba uvést Vaše a synovy údaje, projev vůle - tedy Vy darujete a syn dar přijímá, sepsat, o jaké zařízení se jedná, datovat a podepsat. Podpisy stačí obyčejně, pokud se obáváte případných dohadů v dědickém řízení, tak doporučuji podpisy ověřit na úřadě, poště, u advokáta či notáře.