Je možné odmítnout dědictví, když zemřelý byl poměrně dlouho v exekuci? Existuje vůbec nějaká "promlčecí" lhůta v případě exekucí? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Ano, samozřejmě dědictví jako celek můžete odmítnout. Vyplatí se to zejména v okamžiku, kdy pasiva jsou vyšší než aktiva. Exekuce může být prováděna neomezeně dlouhou dobu, dokud není pohledávka uspokojena nebo exekuce zastavena. Na základě pravomocného rozhodnutí lze exekuci zahájit do 10 let po právní moci rozhodnutí a nařízená exekuce pak může běžet neomezenou dobu.