1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Několik let jsem měla v pěstounské péči 2 děti. I po 20 letech mi je děvče velmi blízké. Mám s ní daleko lepší vztah než se svým jediným potomkem. Na rozdíl od něj se o mě zajímá, navštěvuje mě a v případě potřeby mi pomáhá. Je pro mě jako vlastní dcera. Ráda bych proto, abych ji mohla přenechat aspoň část majetku (můj dům a okolní pozemky).

Je nutné toto dítě jako dospělé adoptovat, aby nemusela platit 15% daně z příjmu? Na takovou částku by neměla peníze a musela by dům prodat. Nebo existuje jiná cesta? Můj vlastní potomek má svůj vlastní dům a zbylo by na něj zhruba stejně majetku, ale dá se očekávat, že mu po mé smrti nevydrží dlouho.

ODPOVĚĎ:
Pokud chcete této ženě dát část svého majetku za života a není příbuzná, je pravdou, že by musela hradit daň z příjmu, event. po Vaší smrti totéž. Nejideálnější varianta je skutečně osvojení, pak by byla ode všech poplatků osvobozena.