1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Chtěla bych uzavřít s partnerkou registrované partnerství. Problém je, že jsem o dost starší, mám 2 děti a výrazně větší majetek. Partnerku chci finančně zajistit, ale 1/3 majetku při mém event. brzkém odchodu se mi zdá neúměrná. Máte nějakou radu, jak to vyřešit, aniž bych partnerku nějak ranila? Moc děkuji za informaci. Renata.

ODPOVĚĎ:
Dědické podíly můžete různě závětí krátit. Proto doporučuji navštívit notáře a probrat možnosti, kdy můžete podíly dětí i partnerky různě měnit a partnerce odkázat méně než 1/3 dědictví.