1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Můj přítel zemřel, máme dvě děti. Trvalé bydliště měl na Slovensku, ale žil v Praze. Dědické vypořádání na Slovensku již proběhlo. Chci se zeptat, jestli musí být uděláno i tady v ČR. Žili jsme v pronájmu a kromě osobních věcí nic nevlastnil. Měl tu ale nějaký dluh, tak nevím co dělat, aby to nepřešlo na děti. Předem děkuji za odpověď. Přeji hezký den.

ODPOVĚĎ:
Pokud bylo dědické řízení vedeno na Slovensku, tak je vyřešeno a v České republice už žádné vedeno nebude. Pokud existoval nějaký dluh, musel by věřitel podat k soudu návrh na dodatečné projednání dědictví a domáhat se určení dědice, který by dluh hradil za něj. Děti za dluhy rodičů neodpovídají automaticky, musí proběhnout dědické řízení a pokud věřitel podnět na dodatečné projednání nedá, dluh se mu za tři roky promlčí a nárok jej vymáhat tak věřitel ztratí.