Počet stránek ve webu: 40.662

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jak je možné zamezit nakládání s majetkem zemřelého do ukončení dědického řízení. Po smrti matky, jež byla jedinou majitelkou garáže, se její známý domáhá zpřístupnění garáže s úmyslem odvézt si "své věci". Tvrdí, že má smlouvu uzavřenou s matkou o občasném užívání dané garáže, tu však na výzvu nepředložil.

Klíče od garáže má, protože má přístup i do bytu, kde maminka před smrtí žila a tam si je vzal. Je možné tomuto člověku odepřít přístup, resp. jakým způsobem? Krom toho odmítá vydat (nám-dcerám) osobní automobil, který je rovněž napsán na maminku a dále ho užívá. Předem moc děkuji za odpověď.

 

ODPOVĚĎ:
Pokud jsou v dědickém řízení tyto problémy, bylo by dobré požádat notáře, aby ustanovil správce dědictví, který by se o dědictví staral do ukončení dědického řízení. V opačném případě byste museli věc řešit soudně a než by soudní řízení proběhlo, bude dědické řízení ukončeno. Pokud známý maminky nepředloží důkaz o tom, že v garáži jsou jeho věci, pak ho do garáže nemáte povinnost pustit. Pokud má ale klíče, tak bych doporučila aspoň vnitřek garáže nafotit, abyste měli dokumentaci pro případ, že byste se o vnitřek garáže měli soudit.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte do 24 hodin! Poradit se s právníkem