1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jsem jediný vlastník nemovitosti. Mám jednoho syna, který se v květnu žení.   Můj dotaz zní: v případě mé smrti, zdědí automaticky nemovitost syn nebo to půjde do společného jmění manželů? Napsala jsem závěť, ve které odkazuji veškerý můj majetek synovi. Před 4 lety (2016) jsem totiž uzavřela sňatek. Děkuji moc za odpověď. S pozdravem Jitka.

ODPOVĚĎ:

Majetek získaný darem či dědictvím není předmětem společného jmění manželů. Po vaší smrti tedy nemovitost zdědí pouze syn, manželka nebude mít na nemovitost žádné právo, v případě rozvodu by se tedy syn s manželkou o nemovitost nijak nedělil.