Při projednávání dědictví po naší matce - vdově, jsem se dědictví vzdala ve prospěch mého mladšího bratra. Po několika letech jsem se dověděla, že bratr projednával dodatečně restituční nároky, které se objevily až po uzavření dědictví.

Tento nárok ale nebyl projednáván ani při úmrtí otce - o restitucích se mnoho nevědělo. Mohu po bratrovi požadovat vyplacení části uznaných-uplatněných restitučních nároků? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Bohužel v daném případě po bratrovi nic požadovat nemůžete. Vzdala jste se dědictví v jeho prospěch, to se bohužel týká i dodatečného projednání dědictví.