1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (1 hlas)

12/2019 mi zemřel otec. Zbyli jsme tři dědicové, já, bratr a matka. Měli bychom si v dědictví rozdělit dům a pozemek. Nyní přišel bratr s návrhem, abychom se vzdali svého podílu ve prospěch matky. Chci se zeptat, co by to pro mě znamenalo a zda mě to nemůže nějak poškodit v případném budoucím dědictví po matce. Děkuji Viktor.

ODPOVĚĎ:
Poškodit Vás to nijak nemůže, záleží na tom, jaká je Vaše rodinná situace. Může se totiž stát, že matka se rozhodne v budoucnu Vaše dědické podíly různě snížit - závětí může až na čtvrtinu Vašeho dědického podílu - takže nemáte jistotu, že v dědictví po matce získáte majetek rovnocenně s bratrem. Matka také může majetek komukoliv za života darovat a do dědictví po ní již nic nezůstane.