Matka se 2013 rozvedla. Mám dohodu od právníka, kde od manžela obdržela 500.000 Kč na koupi bytu. Koupila tedy družstevní byt, resp. zaplatila 460.000 Kč, ale dala byt napsat ihned na bratra. Já jsem se 2013-2019 o matku starala. Matka 8.7.2019 doma zemřela, já jsem ji umyla a ustrojila, když ji odvezli, přišel bratr.

Byt zamkl s tím, že je jeho. Všechno sebral, matka tam měla pro mě více jak 100.000 Kč a už mě tam nepustil. Co mám dělat? Děkuji Iva

ODPOVĚĎ:
Pokud Vás bratr nechce do bytu pustit a Vy tam máte své věci a případně trvalé bydliště, můžete se obrátit na Policii s tím, že Vám bratr znemožňuje dostat se k Vašim věcem. Pokud tam ale žádné věci nemáte, Policie Vám nepomůže a musela byste se obrátit na občanskoprávní soud. V rámci dědického řízení pak zdůrazněte, že bratr Vás do bytu nepustil, že v bytě byly cenné věci, pokud je bratr v dědickém řízení dobrovolně nepřizná, museli byste se o jejich existenci soudit, aby byly zohledněny v dědickém řízení.