1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Mám prosbu ohledně vkladů manžela do s. r. o. Manžel náhle zemřel a za dobu našeho manželství vkládal do s. r. o. peněžní prostředky. Kdo na tyto vklady má nárok a v jaké míře v dědictví? Musím podotknout, že manžel má syny z prvního manželství, kteří jsou společníky již ve zmiňované firmě. Děkuji za odpověď, Petra.

ODPOVĚĎ:
Dobrý den,
podíl manžela ve firmě bude předmětem dědictví, pokud má manžel syny, budete se v dědickém řízení o jeho podíl dělit rovným dílem, pokud se nedomluvíte jinak. Pokud manžel do společnosti vkládal peněžní prostředky, které byly součástí SJM, tedy nepocházely z podnikání, ale z jeho příjmů - mzdy, mohla byste do dědického řízení částku odpovídající vkladům přihlásit jako pohledávku.