23.7.2019 jsem zjistila, že můj otec, který se s mou matkou kdysi rozvedl a založil novou rodinu, zemřel v roce 2010. Nebyla jsem ale nikdy přizvána k dědickému řízení, resp. nebyla jsem vůbec o tom vyrozuměna notářem. Jaké kroky lze podniknout, aby došlo k nápravě? Děkuji Dita.

ODPOVĚĎ:
Doporučuji obrátit se na soud, v jehož obvodu měl otec poslední společné bydliště, neboť tento soud bude vést dědický spis po otci. Do spisu máte právo nahlédnout a z něj zjistíte, zda vůbec bylo co dědit, případně proč Vás notář nekontaktoval. Bohužel ale žalobu oprávněného dědice na případné vydání Vašeho dědického podílu můžete podat pouze do tří let od právní moci usnesení o dědictví, obávám se, že možnost domoct se dědického podílu je již promlčena.