Zemřel mi bratranec. Jeho majetkové poměry jsou nejasné, včetně možných dluhů. Nevím, jestli se přihlásit jako dědička, abych jeho dluhy nemusela splácet. Na druhé straně nevím, jestli majetek nepřevyšuje dluhy. Mohu se předem dozvědět, co je předmětem dědictví, abych se mohla rozhodnout, zda ho přijmout či ne? A jak bych měla postupovat? Děkuji. Marie

ODPOVĚĎ:
Jako dědička se přihlásit můžete, neboť na prvním jednání by Vám notář měl předestřít seznam majetku a následně Vám stanovit měsíční lhůtu na případné odmítnutí dědictví. Pokud vůbec nevíte, který notář pozůstalost projednává, obraťte se na soud, v jehož obvodu měl bratranec poslední bydliště a tam Vám sdělí jméno notáře. Toho následně kontaktujte a domluvte se s ním na dalším postupu.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Jak zjistit majetek a dluhy zůstavitele před začátkem dědického řízení k vyhnutí se zdědění předluženého dědictví