S manželem jsme cca. 1999 koupili družstevní podíl na byt. V té době jsme ještě nebyli manželé. Poté se nám narodila dcera a vzali jsme se. Dnes (24.07.2019) je dcera již plnoletá. Vzhledem k tomu, že peníze na družstevní podíl nám poskytli moji rodiče, chci, aby výhradním dědicem družstevního podílu byla naše dcera a nikoli manželův syn z prvního manželství. Jak máme postupovat?   Děkuji, Jarka.

ODPOVĚĎ:

Dobrý den,
v případě dědictví bohužel musí dědit všechny děti, pokud nejsou vyděděny. Jejich dědický podíl můžete závětí zkrátit, u zletilých na čtvrtinu jejich zákonného dědického podílu. Jistějším řešením by bylo družstevní podíl převést ještě za života.