Počet stránek ve webu: 43.147

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Můj partner vlastní domek. Chceme v něm žít společně, ale je nutné ho zrekonstruovat. Můj partner sám hypotéku nedostane, takže o ni žádáme společně. Oba se zadlužíme až do důchodu s tím, že on je výhradním majitelem nemovitosti. Máme v plánu se časem vzít, ale v té době už budeme čerpat úvěr.

Zajímá mě, zda jsem nějak chráněna v případě, že se rozejdeme/rozvedeme před tím, abych do konce života splácela hypotéku na dům, ve kterém žít už nebudu a ve kterém mi nepatří ani vodovodní kohoutek? Nebo bez sepsání speciální smlouvy u právníka skončím na ulici? Děkuji za odpověď. Ilona.

 

ODPOVĚĎ:
Z opatrnosti doporučím buď trvat na podílovém spoluvlastnictví; potvrzení vkladu do domu a v případě uzavření sňatku je velmi vhodné uzavřít ještě před vznikem manželství či již za trvání manželství tzv. dohodu o smluveném režimu sjm, kdy lze modifikovat rozsah společného jmění manželů tak, že se vaše společné sjm rozšíří právě o předmětnou nemovitost a bude tak náležet vám oběma dílem rovným.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.