Strýc daroval, za svého života, mé matce auto. Učinil to pomocí plné moci, na které si nechal ověřit podpis u právníka. V té plné moci, ale nevyplnil kolonku technických parametrů darovaného vozidla. Než se stačilo auto převézt, strýc zemřel. Auto je, po jeho smrti, využíváno pečovatelkami, které se starají o jeho manželku.

Je plná moc platná i bez vyplnění technických parametrů auta a má má matka, i po jeho smrti, na auto nárok? Je možné někde zjistit jméno notáře, který pozůstalost vyřizuje a dodat mu plnou moc. Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Pokud vozidlo nebylo převedeno v evidenci nemovitostí a neexistuje k němu kupní či darovací smlouva, pak stále patří do vlastnictví strýce a tedy do dědického řízení po něm. Notáře projednávajícího dědictví zjistíte tak, že se zeptáte na informačním oddělení soudu, v jehož obvodu strýc před smrtí žil, který notář dědické řízení po strýci projednává a následně buď přímo u soudu nebo přes internet na stránkách notářské komory www.nkcr.cz zjistíte kontakty na notáře.