1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Měla bych dotaz ohledně darovací smlouvy. Přítel dostal darem auto od svého otce, bohužel darovací smlouva není ověřená a starý pán chvíli na to zemřel. V dědickém řízení o vozidle není žádná zmínka. Je možné tedy vozidlo přepsat nějakým způsobem nebo jak se dá teď postupovat. Předem děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
To, že darovací smlouva nemá ověřené podpisy, ničemu nevadí. Důležité je, jestli jste stihli vozidlo přepsat v registru vozidel. Pokud nestihli, bude to problém, protože dárce zemřel a nepodaří se vozidlo v důsledku daru přepsat, neboť k přeregistraci je třeba i podpis prodávajícího nebo alespoň plná moc udělená kupujícímu k přeregistraci. V takovém případě byste tedy museli podat k soudu návrh na dodatečné projednání dědictví, požadovat zahrnutí vozidla do řízení a pak s usnesením o dědictví jít na registr vozidel a vozidlo přepsat.