Jsem v isolvenčním řízení, mám hodně dluhů, je mi 76 let. Jsem majitelem rodinného hrobu. 12/2019 dojde opět po 10 letech k obnovení (zaplacení). Můžu hrob převést na jinou rodinnou osobu? Jde o to, že v případě úmrtí by nikdo nechtěl převzít dědictví (dluhy) a rodina by tak přišla o rodinný hrob. Je to tak? Neb jak jinak tuto záležitost vyřešit? Děkuji Vilém.

ODPOVĚĎ:
Hrob není vůbec předmětem insolvenčního řízení, tedy není majetkem, který by měl být zpeněžen ani z něj neplyne příjem pro splátky na insolvenci. Proto hrob můžete převést na jinou osobu za Vašeho života a je to nejlepší řešení.