Vedle našeho rodinného domu máme pozemek, který není náš, ale byli jsme s majiteli dohodnutí, že ho můžeme užívat (naše ovce tam spásaly trávu, kosili jsme, ukládali jsme si tam dřevo, apod.). A využíváme tento pozemek už cca. 20 let. Samozřejmě bychom byli rádi, aby tento pozemek byl náš.

Staří majitelé už se prý o to nestarají a mladí nám neodpovídají na naše dopisy ohledně odkoupení a tak. Můžeme něco dělat? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Vlastnického práva bohužel nelze nikoho zbavit. Pokud tedy majitelé nereagují, nemáte žádné možnosti, jak je ke komunikaci donutit. Možná by reagovali, pokud byste je vyzvali např. prostřednictvím advokáta, jejichž seznam najdete na www.advokatikomora.cz.