1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Můj dotaz se týká pozemku za naším domem (orná půda), který využíváme už přes dvacet let (cca od 1999). Majitelka tohoto domu je nějaká paní nar. 1902 s bydlištěm v USA. Předpokládám tedy, že to byla emigrantka a nyní už nežije. Rád bych získal pozemek do svého vlastnictví, zajímá mě tedy jaký v tomhle postoj úřadů, zda bych za něj musel zaplatit, doplácel daně za roky využívaní atd. Děkuji moc za odpověď, Aleš.

ODPOVĚĎ:
Abyste pozemek získal do svého vlastnictví, musel byste podat k soudu návrh na dodatečné projednání dědictví, soud by musel zjišťovat všechny případné dědice a pokud by je nakonec zjistil, musel byste vstoupit do jednání s nimi. Žádnou daň byste v daném případě za užívání pozemku neplatil. Jediné, co by po Vás mohli žádat, je event. nájem za poslední tři roky, ovšem to není také příliš reálné, když jste neznal majitele.