Dcera s manželem bydlí od svatby v mém domě. Já s nimi nebylím. Nyní se dcera rozvádí a já mám dotaz, zda po jejich rozvodu mohu žádat bývalého manžela mé dcery o vystěhování z domu, i když tam má trvalý pobyt. Pokud ano, jak se prosím postupuje? Zatím si žádné bydlení nehledá a nevypadá to, že by chtěl z domu odejít. Děkuji Milada.

ODPOVĚĎ:
Pokud je dům ve vašem vlastnictví, pak máte právo požadovat vystěhování bývalého manžela Vaší dcery a to soudně, podáním žaloby na vyklizení bytu. Pokud v dané věci rozhodne soud ve Váš prospěch, pak můžete splnění této povinnosti vyžadovat i prostřednictvím exekutora.