1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Otec vlastní 2/3 chalupy, jeho synovci mají napůl 1/3 chalupy. Nikdo z rodiny synovců už na chalupu dávno nejezdí, od 2010 nepřispěli žádnými platbami (dříve se skládalo na daň z nemovitosti, elektřinu a další drobné platby; žádné větší investice ani z jedné strany neproběhly). Nyní chce otec zbývající 1/3 chalupy odkoupit, přičemž synovci mají nereálné požadavky.

Nevycházejí z žádného oficiálního odhadu, jedná se zatím jen o jejich představu o hodnotě jejich 1/3. Po počátečních jednáních je jisté, že cesta domluvy nebude možná. Jak máme nyní postupovat? Děkuji za odpověď. Silvie

ODPOVĚĎ:
Bohužel v této situaci je jedinou možnou cestou soudně požádat o zrušení podílového vlastnictví, kdy soud rozhodne o ceně nemovitosti jako takové a způsobu vypořádání jednotlivých vlastníků podílu.