1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Bratr je opatrovník sestry Šárky, která vlastni 3/4 domu. Další 1/4 já. Bratr z majetku daroval přes soud 1/4 domu dalši sestře Emilii, bez našeho souhlasu. Je možné aby opatrovník takto činil? Děkuji, Simona

ODPOVĚĎ:
Ano, v případě darování rodinným příslušníkům se neuplatní předkupní právo a bratr měl právo tento úkon učinit i bez souhlasu spoluvlastníka. Pokud toto jednání schválil soud, je toto jednání platné.