1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)
Jsme výhradní vlastník domu, ve kterém žije nyní můj ex partner se svou matkou a novou družkou. Rozhodla jsem se dům prodat, protože byl zatížen exekucemi kdy jsem ručila ex partnerovi a on neplatil ve spolupráci s RK jsme vše uhradili a čekali jen na převod na RK a následný prodej zájemcům. Ex partner si domohl na soudu usnesení (předběžné opatření), že s domem nemohu nakládat a chce po mne přes milion korun. Jak se mohu bránit? Nemá ani podíl na domě, věcné břemeno, žádný doklad dokazující jeho domnělé vlastnictví. On užívá můj dům a já jsem v nájemním bytě. Děkuji, Martina

ODPOVĚĎ:
Jde o předběžné opatření soudu, po kterém bude následovat soud o to, zda mu skutečně dlužíte milion Kč, či nikoliv.
Do rozhodnutí bude nejspíše toto předběžné opatření platit.
Pokud jde o jeho bydlení ve Vašem domě, můžete po něm vyžadovat nájem, a zpětně částku odpovídající nájmu z titulu bezdůvodného obohacení.
Pokud nebude chtít zaplatit dobrovolně, tak podejte žalobu, dle mého názoru budete úspěšná.