Chtěla bych se zeptat jak vyřešit situaci, kdy můj otec vlastní čtvrtinu našeho domu, zbytek vlastní matka, ovšem nechce nám jej přepsat, pokud mu nedáme doživotní bydlení, a to nechceme. Otec s námi již 9 let nebydlí a na bydlení nepřispívá. Chceme dům opravovat a nemáme finance na to, jej vyplatit. A proto hledáme jinou cestu. Je možnost např. dům opravit, ale v případě, že by si otec poté usmyslel vyplacení ho vyplácet z původní hodnoty domu, nebo již z nové? Děkuji za odpověď, Eva.

ODPOVĚĎ:
Pokud dům opravíte a budete moci doložit všechny finanční prostředky, které jste do domu vložili, můžete čtvrtinu nákladů po otci vyžadovat. Otec tak při vyplácení z jeho podílu bude muset akceptovat, že určitou částku do domu na rozdíl od Vás nevložil a o tu částku se sníží cena jeho podílu.