Zemřela mi matka. Proběhlo dědické řízení. Jsem jediná pozůstalá dcera. Mamka bydlela v družstevním bytě. Firma, která družstvo zastupuje mi poslala po několika urgencích přeplatek za služby, ale do dnešního dne mi nedodali vyúčtování. I po urgenci po emailu, kde jsem žádala o zaslání výpisu do dnešního dne nemám nic v ruce.

Jednatelka firmy je v Olomouci a já jsem v Praze. Je s nimi i obtížnější komunikace. Paní nezvedá telefon. Jak mohu dále postupovat? Děkuji pěkně za opověď. Alexandra.

ODPOVĚĎ:
V tomto případě bych doporučoval zaslat doporučený dopis na správce družstva s výzvou k dodání vyúčtování se stanovením lhůty k poskytnutí. Poskytnutí vyúčtování je zákonná povinnost a její nedodání je dokonce sankcionováno smluvní pokutou. V případě nedodání je možné se obrátit na soud a vymáhat poskytnutí vyúčtování a případnou smluvní pokutu. Také bych na tento postup správce upozornil samotné družstvo. Je možné, že správce na rázný pokyn družstva vyúčtování nakonec zašle.