Máme s několika sousedy sdílené popelnice. Ačkoliv v rozumné míře třídíme, jedna naše paní sousedka nám opakovaně prochází pytle vhozené do popelnic a poté si stěžuje sousedům či majitelce domu, že prý třídíme málo. Zajímalo by mě, jestli se procházením našeho odpadu kromě hrubé neslušnosti paní sousedka dopouští i nějakého přestupku (či TČ), například v duchu narušení osobního soukromí. Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Narušení soukromí zde asi dovodit nepůjde. Samotné vyslovení názoru, že asi třídíte málo, pak není postižitelné z pohledu přestupku.