Vlastník bytu má podle mapy zaměřených nebytových prostor ke svému bytu označeny dvě sklepní kóje, ovšem jak jsme byty vykupovali do osobního vlastnictví, on si podle výpisu z Katastru nemovitostí koupil jen jednu, ale tu druhou si také využívá. Všichni ostatní vlastníci mají sklepy vykoupené. Komu nyní patří tato nevykoupená kóje? Děkuji.

ODPOVĚĎ:

Pokud jsou sklepy vedeny v evidenci nemovitostí jako samostatné jednotky a některá jednotka není ve vlastnictví žádného vlastníka, pak musí být společnou částí budovy. Tedy měla by patřit všem spoluvlastníkům. To by ovšem mělo být patrné rovněž z evidence nemovitostí, komu konkrétně jednotka patří. Nebo tedy není v evidenci vůbec uvedena a bude společnou částí budovy.