1 1 1 1 1 Hodnocení 2.00 (1 hlas)

Pronajímám byt dvěma mladým partnerům, . Bohužel se nedávno rozešli. Nájemní smlouva je napsaná na oba (teď už bývalé) partnery a potřebovala bych jí změnit jen na toho, který v bytě zůstává. Jak toto prosím udělat? Šlo by to dodatkem nebo úplně změnit smlouvu? Věra.

ODPOVĚĎ:
V daném případě se jedná o změnu závazku v subjektech. Změnu můžete bez problémů provést dodatkem. Tedy jednoduše sepíšete, že od určitého data jsou smluvní strany již jen. a vymezit smluvní strany nově. Dodatek dále datujte a podepište a tím bude věc právně vyřešena.