Máme nájemní smlouvu u městského bytu, která se automaticky obnovuje co 3 měsíce. Nyní jsme podali žádost o ukončení smlouvy o měsíc dříve (tedy měsíc před automatickým obnovením) k radě města, což rada schválila. Bohužel jsme se až poté dověděli, že byt potřebujeme nadále využívat. Je možné, aby byla smlouva (nájem) zrušena, či ukončena skrze naší žádost a schválení na radě města?

Žádnou dohodu jsme nepodepsali, nájem řádně platíme. Může být náš dotaz a projednání na radě města brán jako právně platný s tím, že již mají např. nové nájemníky a musíme se vystěhovat? Pokud ano, tak můžeme se nějak bránit proti případnému neobnovení smlouvy? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Pokud již rada ukončení smlouvy schválila, pak je ukončení smlouvy účinné. Jedinou možností by pak bylo znovu požádat o přidělení bytu, kdy byste opět museli prokazovat, že splňujete podmínky pro nové přidělení.