Chci pronajímat byt v RD. Vlastníkem RD je syn z 1/6 a matka 5/6. Musí syn podepsat smlouvu o pronájmu a vyžadovat částku (zisk) z příjmu  od nájemníka? Matka je většinovým vlastníkem 5/6 RD.

ODPOVĚĎ:
S nájmem musí souhlasit všichni spoluvlastníci, tedy i syn a ten má pak právo na podíl z nájmu odpovídající výši jeho podílu na nemovitosti.